Web girişimi, internet girişimi, e-ticaret sitesi tanıtımı

Web girişimi tanıtımı, yeni girişimlerin potansiyel hedef kitleye duyurulmasında, bilinirliğinin artmasında büyük önem taşıyor.

Son yıllarda Türkiye’de internet girişimciliği ciddi anlamda yükselişe geçse de tanıtım ve reklam çalışmalarına ağırlık vermeyen birçok girişim hedef kitle ile temas etmeden kaybolup gidiyor.

Web girişimi tanıtımı, e-ticaret sitesi tanıtımı birçok girişimci için ekstra bir gider kalemi olarak görülse de bütçe dahilinde maksimum geri dönüş almak mümkün.

Bu noktada yapılacak en ekonomik çalışmalardan biri de dijital PR çalışması oluyor. Basın bülteni dağıtımı ile web girişimini hem medyaya hem de potansiyel hedef kitleye duyurmak kolaylaşıyor.

Web girişimcilerinin tanıtım çalışmaları konusunda yapabilecekleri şunlar;

-Basın bülteni dağıtımı hizmeti almak,

-Web girişimin sitesinde blog oluşturup düzenli içerik üretmek,

-Sosyal medyayı aktif kullanmak, (Özellikle Linkedin, Instagram, YouTube, Twitter, Facebook)

-Hedef kitleye ulaşmak için düşük bütçeli reklam vermek,

-Teknoloji odaklı yayınlar ve içerik üreticileri ile temasa geçmek,

-Web girişimi ile ilgili bilgiler veren sunum içerikleri, tanıtım yazısı ve kısa video içerikler hazırlamak,

Dijital pazarlama çalışmalarının hızla önem kazandığı bu zamanda dijital mecraları kullanarak tanıtım çalışmaları yürütmeyen girişimcilerin hedeflerine ulaşması pek mümkün görünmüyor.

Medya ve sosyal medyada desteğini arkasına alan girişimlerin kullanıcı ve yatırımcı bulması çok daha kolay oluyor. Bunun örnekleri de oldukça fazla. Başarılı olabilecek birçok web girişimi ve girişimci olsa da tanıtım çalışmaları yapamadıkları için hedeflerine ulaşamıyorlar ve girişimcilik macereları son buluyor.

Web girişiminiz, e-ticaret projeniz ya da mobil uygulamanız var ve bunun ile ilgili iletişim danışmanlığı işbirliği düşünürseniz bana dilediğiniz zaman engin@gursenmedya.com / 0553 349 75 15 (WhatsApp/GSM) üzerinden ulaşabilirsiniz.

Web girişiminizin potansiyel hedef kitlenize daha kolay ulaşması için birlikte işbirliği yaparak faydalı çalışmalar yürütebiliriz.

 

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.