Tıklanabilir blog yazısı başlıkları üretin

Kurumsal blogunuzda ürettiğiniz içerik insanlarda tıklama hevesi uyandırmadığı sürece istediğiniz kadar kaliteli, özgün olsun, bir değer ifade etmeyeceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Maalesef kurumsal bloglarda yazı başlığı yeterince önemsemiyor. Şu ana kadar analiz ettiğimiz birçok blogda başlıkların sorunlu olduğunu gözlemledik.
Peki, neydi bu sorunlar?-Başlıkların uzun olması

-Blog yazısı ile uyumsuz olması

-Anahtar kelime içermemesi

-Devrik ifadeler taşıması

-Anlamsız kelime gruplarından oluşması

-Okuyucuyu blogdan kaçıracak nitelikte olması

-Ciddi imla hataları içermesi

İnsanların görünce psikolojik kırılma yaşamalarını, heyecanlanmalarını, yazının devamını merak etmelerini sağlayacak türden başlıklar atmayı önemseyin. Kendinizi düşünün. Birisi size bir şeyin nasıl yapılacağının formülünü veriyor, ya da birkaç adımda nasıl yapabileceğini gösteriyor. Detaylar için tıklamıyor musunuz? Kendi kurumsal blog yazılarınızda da buna özen gösterin. Farkı göreceksiniz.

Tıklanabilir blog yazısı başlıkları üretinBlogunuzda ürettiğiniz içerik insanlarda tıklama hevesi uyandırmadığı sürece istediğiniz kadar kaliteli, özgün olsun, bir değer ifade etmeyeceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Maalesef blog yazan birçok kişi başlığı yeterince önemsemiyor. Şu ana kadar ziyaret ettiğim birçok blogda başlıkların sorunlu olduğunu gözlemledim. Peki, neydi bu sorunlar?

-Başlıkların uzun olması

-Blog yazısı ile uyumsuz olması

-Anahtar kelime içermemesi

-Devrik ifadeler taşıması

-Anlamsız kelime gruplarından oluşması

-Okuyucuyu blogdan kaçıracak nitelikte olması

-Ciddi imla hataları içermesi

İnsanların görünce psikolojik kırılma yaşamalarını, heyecanlanmalarını, yazının devamını merak etmelerini sağlayacak türden başlıklar atmayı önemseyin. Kendinizi düşünün. Birisi size bir şeyin nasıl yapılacağının formülünü veriyor, ya da birkaç adımda nasıl yapabileceğini gösteriyor. Detaylar için tıklamıyor musunuz? Kendi blog yazınızda da buna özen gösterin. Farkı göreceksiniz. – See more at: http://medyaistasyonu.blogspot.com/2014/02/iceriginize-deger-katmann-3-yolu.html#sthash.mPVkSgQ3.dpuf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.