Tanıtım yazısı nasıl fayda sağlar?

Tanıtım yazısı, son yıllarda en çok tercih edilen SEO yöntemlerinden biri olarak öne çıkmaya başladı. Doğru adımlar atılmadığı takdirde tanıtım yazısı ile iyi neticeler almak zor. Birçok kişi tanıtım yazısı yayınlatma konusunda özenli davranmıyor.Tanıtım yazılarının, yazıların yayınlanacağı siteler ile uyumlu olması çok önemli.

Örneğin; sağlık sitesinde bir inşaat firmasına ait tanıtım yazısının yayınlatılması verimli ve akıllı bir yöntem değil. Okuyucu ve arama motoru bu yazıyla gerçek anlamda ilgilenmez.

Hedef kitlenin ilgisini çekebilecek türden içeriklerin sitelerde okuyuculara sunulması gerekiyor. Okuyucuların gözüne giren içerikler arama motorunun da gözüne girmiş oluyor. Artık kullanıcı odaklı içerik üretmek, içeriklerde reklam öğelerine yer vermemek etkili. Reklam kokan ifadeler içeren tanıtım yazıları sıcak karşılanmıyor.

Tanıtım yazısı bir habermiş gibi okuyucuya sunulmalı. İçinde bilgi verici, kolay okunabilen, reklamdan arındırılmış ifadeler yer almalı. Tanıtım yazısında 1 tek link kullanılmalı.

Tanıtım yazılarının en önemli işlevi online görünürlüğü artırmak. Tanıtım yazınız ne kadar kaliteli ve güncel sitede farklı formatlarda yer alırsa online görünürlüğünüz de o denli artar. Online görünürlüğe sahip olan markaların itibarı da üst seviyede olacaktır.

Tanıtım yazıları, sadece anahtar kelimelere link verilen, anlamsız ifadeler ve etkisiz başlık ile yazılan yazılar olarak algılanmamalı.

Tanıtım yazılarınızı profesyonel ve fayda sağlayıcı bir şekilde yazdırmak istiyorsanız Gürşen Medya’dan bilgi alabilirsiniz. Web sitenizi, ürün ve hizmetlerinizi konu alan tanıtım yazılarını hedef kitlenizin ilgileneceği türden yazabiliriz.

Detaylı bilgi almak için;

info@gursenmedya.com adresine mail gönderebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.