SEO hizmeti almak istiyorum, SEO hizmeti fiyatı

Web sitesi sahibi olan işletmeler ve kişilerin en çok önemsediği konulardan biri de arama motoru sorgulamalarında daha üst sıralarda görüntülenmek için SEO hizmeti almak oluyor.

İnternet ortamında da rekabetin kıyasıya yaşanmasından dolayı web sitelerinin daha fazla ziyaretçi çekmek, yeni müşterilere ulaşmak için SEO çalışması yaptırması gerekiyor.

Arama motoru sorgulamalarında anahtar kelimelerinde üst sıralarda görüntülenen web siteleri daha fazla ziyaret aldığı için ürün ve hizmet satışlarını da önemli ölçüde artırıyor. İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu ilk sayfada yer alan web sitelerini tıklıyor ve diğer sayfalara gitme gereği pek duymuyor.

SEO çalışması yaparken bunlara dikkat edilmeli

SEO hizmeti almak istiyorum diyen işletme ya da kişilerin hedeflerini net belirlemesi gerekiyor. Daha fazla ziyaretçi kazanmak mı? Satışları artırmak mı? Prestij ve marka değerini artırmak mı?

SEO’da ilk sayfa garantisi veren SEO uzmanı kişiler ve ajanslar konusunda temkinli olmakta fayda var. Arama motoru algoritmaları sürekli değiştiği için SEO’daki sıralama, konum da değişebilir. Asıl önemli olan en doğal yöntemler ile en iyi sıralamaya sahip olmak. Doğal ve etik SEO yöntemleri ile hizmet veren kişi ve kuruluşlar tercih edilmeli.

SEO fiyatları değişken ve SEO çalışması uzun soluklu bir iş olduğu için kapsamını iyi belirlemek lazım. Birçok işletme genel SEO çalışması ile hedeflerine ulaşmaya çalışıyor. Oysa daha yerel düşünerek hareket etmek başarılı sonuçlar elde etmek için daha faydalı olacak. Bu noktada lokal SEO çalışması yapılmasını tavsiye ediyorum. Yerel ve bölgesel düzeyde hizmet veren markaların, kişilerin yerel SEO ile daha iyi sonuçlar elde etmesi yüksek. Yerel SEO çalışması ile daha kısa sürede ve daha düşük bütçe ile hedeflere ulaşmak mümkün.

SEO’da başarılı olmak için birçok faktör var. En önemli faktörlerden biri de güncel, güçlü ve okuyucuya faydalı içerikler. İçerik, SEO’nun en önemli ayağını oluşturuyor. İyi bir içerik ile yıllarca sıralama kaybetmeden trafik almak mümkün. Kullanıcıların hangi konuları nasıl aradığını bilip buna göre pozisyon almak başarılı sonuç almayı sağlayacak. Birçok marka ve kişi içeriğin önemini hala kavramış değil. Bundan dolayı web siteleri yıllar öncesine ait basit içerikler ile ziyaretçi çekmeye çalışıyor. Web sitelerinin mevcut içeriklerinin de SEO uyumlu makale olacak şekilde optimize edilmesi ve yeni içerikler ile desteklenmesi gerekiyor.

SEO, sadece farklı sitelerden link almak demek değil. Birçok farklı araç ile desteklenmesi gereken bir çalışma. İçerik, backlink çalışması, basın bülteni dağıtımı, sosyal medya paylaşımları, web sitesinin teknik olarak iyileştirilmesi, yazılımsal hataların giderilmesi, mobil uyum, gerekli SEO eklentileri kurulumu, site hızı gibi faktörler SEO’nun olmazsa olmazları arasında.

Her web sitesinin hedef kitlesi farklı olduğu için genel bir SEO çalışması ya da SEO paketleri işe yaramayacaktır. Hedef kitleye daha kolay ulaşacak şekilde optimizasyon yapılmalıdır. Örneğin SEO çalışması yapılacak site İstanbul Beylikdüzü’nde hizmet veren bir halı yıkama firmasına ait ise bu sitenin genel SEO çalışmasına ihtiyacı yoktur. Bu noktada yapılması gereken faaliyet gösterdiği bölgede yapılan aramalarda daha üst sıralarda görüntülenmeyi sağlamak olmalıdır. Bu noktada lokal SEO çalışması önemli olacaktır. Anahtar kelimelerin yerel arama sonuçlarında daha kolay bir şekilde görüntülenecek şekilde belirlenmesi, site başlığı ve açıklama kısmının ilgili anahtar kelimeleri içerecek şekilde optimize edilmesi, web sitesinin mevcut temasının elden geçirilmesi ya da değiştirilmesi, içeriğin güçlendirilmesi, blog sayfası oluşturarak organik trafiği artıracak şekilde faydalı içeriklerin eklenmesi, bölgedeki yerel haber sitelerinde yer alacak şekilde haber çalışması yapılması, lokasyon odaklı sosyal medya reklamları kullanımı, Google Benim İşletmem kaydının oluşturulması, sosyal medya hesap yönetimi gibi çalışmaların yürütülmesi çok daha başarılı ve getirisi yüksek sonuçlar almayı sağlayacaktır.

SEO hizmeti almak istiyorum, SEO çalışması yaptırmak istiyorum diyorsanız en doğal yöntemler kullanarak markanızın yerel aramalarda daha iyi bir konuma gelmesini sağlamak açısından yerel SEO çalışması ve içerik üretimi ile çözüm ortağınız olabilirim.

Ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi için bana engin@gursenmedya.com / 0553 349 75 15 (WhatsApp&GSM) üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.