Online basın bülteni nedir, nasıl gönderilir?

Online basın bülteni nedir? Son yıllarda en etkili PR araçlarından biri olan basın bülteni gönderiminin internet üzerinden medya veritabanı aracılığıyla hedeflenen yayınlara ve gazetecilere gönderilmesidir.

Basın bülteni haber değeri olacak şekilde hazırlanır.

Basın bülteni Word dosyasına kaydedilir.

Basın bülteni ile servis edilecek görseller belirlenir.

Basın bülteni gönderimi için filtrelenebilir online basın listesi çözümleri sunan servisler kullanılır ya da kişiler ile çalışılır.

Basın bülteni medya veritabanı servisleri aracılığıyla ilgili hedef kitleye mail olarak gönderilir.

Online basın bülteni gönderimi sonuçları ölçümlenebilir. Bsın bülteninin kaç kişiye gönderildiği, kaç kişiye ulaştığı, kaç kişinin bültene konu olan maili tıkladığı vb. ölçümlenebilir.

Online basın bülteni göndermek hem daha ekonomik hem de daha fazla kişiye ulaşmak açısından etkilidir.

Online basın bülteni istenilen sıklıkta gönderilebilir.

Online basın bülteni gönderimi ile nokta atışı yapmak çok daha kolaydır. Sadece Ankara’daki yerel basına ya da İzmir’deki haber siteleri gibi daha daraltılmış hedef kitleler oluşturularak gönderim yapılabilir.

Online Basın Bülteni Dağıtımı Hizmeti Alın!

Online PR çalışmalarında en çok başvurulan araçlardan biri olan online basın bülteni dağıtımı hizmeti ile markanızın, ürün ve hizmetlerinizin online görünürlüğünü artırabilirsiniz. Online basın bülteni hazırlama ve online basın bülteni dağıtımı çalışmaları konusunda işbirliği için engin@gursenmedya.com ya da 0553 349 75 15 (WhatsApp) üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.