Neden dijital PR çalışması yaptırmalısınız?

Dijital PR, marka, firma ve girişimlerin online görünürlüklerini artırmada en etkili halkla ilişkiler çalışmalarından biri.

Hızla artan internet kullanımı ile birlikte hem müşteriler hem de yatırımcılar internette daha fazla vakit geçiriyor. İnternetin her alanda etkili bir güç olması ile birlikte sektörler de işlerini ve hizmetlerini dijitale uyarlıyor.

Bu sektörlerin başında da halkla ilişkiler geliyor. Geleneksel yöntemler ile yapılan PR çalışması artık yeterince etkili sonuçlar almayı sağlamıyor. Bundan dolayı markaların, kişilerin, ürün ve hizmetlerin internette görünür olmaları daha fazla önem taşıyor.

Peki, neden dijital PR?

Dijital PR çalışması ekonomiktir. Her ölçekteki firma, girişim ve kişiler kolayca bu hizmeti alabilir. Çok büyük bütçeler ayrılması gerekmez.

Online görünürlüğün artırmasını sağlar. Online görünürlüğü olan markalar, işletmeler tüketicilerin ve yatırımcıların gözünde daha iyi bir konumda yer alır.

Arama motorunda yapılan sorgulmalarda potansiyel müşteri ve yatırımcıların daha fazla sonuç ile karşılaşmasını sağlar. Potansiyel müşteriler almayı düşündükleri ürün ve hizmetler ile ilgili araştırmalar için arama motorunu aktif olarak kullanıyor. Aynı şekilde yatırımcılar da ilgilendikleri sektörler ve markalar ile ilgili son gelişmeleri, haberleri arama motoru sorgulamaları üzerinden takip ediyor.

Düzenli olarak yapıldığında sektörlerde otorite olmayı sağlar. Faaliyette bulunulan sektörde daha fazla görünür olmak, rakiplere oranla bir adım önde yer almak demek.

Reklam çalışmalarına göre daha doğal olduğu için düşük bütçelerle maksimum verim almak mümkün olur. Binlerce liralık reklam bütçeleri her zaman aynı etkiyi vermeyebilir. Düşük bütçeler ile görünürlüğü artırmak sürdürülebilir pazarlama ve halkla ilişkiler faaliyetleri açısından önemli bir husus.

Dijital PR çalışması sonuçları ölçümlenebilir. Basın bülteni dağıtımı raporu, basın bültenini yayınlayan web siteleri detaylı bir şekilde ölçümlenebilir.

Medyada haber olmak dijital PR ile daha kolaydır. Binlerce internet haber sitesi arasında dağıtılan bülten ile ilgilenecek olanlar mutlaka çıkacaktır.

İyi hazırlanmış bir basın bülteni ya da şirket haberi yıllarca internet ortamında görünür olacaktır. Basın bültenleri şirketlerin internetteki en önemli itibar araçlarından biridir.

Dijital PR çalışması için şirket, firma bünyesinde ekstra bir ekip oluşturmak gerekmez. Dışarından bu hizmet çok makul fiyatlara alınabilir. Ön ödemeli olarak alınacak dijital PR hizmeti ile istenilen periyotta çalışma yapmak mümkün.

Dijital PR ile her ölçekteki (Ulusal, bölgesel, yerel) medya kuruluşunda yer almak mümkündür.

Dijital PR ile lokasyon bazlı çalışmalar yürütülebilir. İl bazlı çalışmalar ile bültenin yerel medyada da yer bulması mümkündür.

Dijital PR kapsamında en yaygın hizmet basın bülteni dağıtımıdır. Haber değeri taşıyan basın bültenlerinin doğru basın listelerine gönderilmesi haber olarak yer bulmak açısından önemlidir.

Marka, ürün ve hizmetlerinizin online görünürlüğünü artırmak, medyada haber olmasını sağlamak istiyorsanız benimle engin@gursenmedya.com / 0553 349 75 15 (WhatsApp/GSM ) üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Hedefleriniz doğrultusunda maksimum fayda alabileceğiniz dijital PR çalışmasını birlikte planlayabiliriz.

 

 

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.