Kurumsal blogu olmayan şirketler neler kaybediyor?

Kurumsal blog, Türkiye’deki birçok firmanın/şirketin yeterince önemsediği bir mecra değil. Günümümüzde birçok büyük şirketin hala düzenli olarak içerik girdiği kurumsal blogu bulunmuyor.

Kurumsal bloglar ile ilgili en önemli sorun, nasıl kullanılacağının bilinmemesi ve sürekliliğin sağlanamaması olarak göze çarpıyor. Birçok işletme bir heyecan ile kurumsal bloglarını açıyor birkaç içerik giriyor sonrası malum. Blog yazarlığında istikrarın önemli olduğu bilinen bir gerçek. Başarı için içerik planlaması şart.

Kurumsal bloga sahip olmayan ya da mevcut kurumsal blogunu güncel tutmayan markalar neler kaybediyor?

Kampanyalarını, ürün ve hizmetlerini kurumsal blogları üzerinden duyuramıyorlar.

Öne çıkarmak istedikleri ürün veya hizmetler hakkında nitelikli içeriklere yer verme şansını kaybediyorlar.

İçerik pazarlamasının yükseldiği günümüzde faaliyet gösterilen sektör ile ilgili kaliteli içerik üreterek arama motorları sayesinde kurumsal sitelerine ziyaretçi çekme ve yeni müşteriler kazanma şansını kaybediyorlar.

Müşterilere nasıl hizmet verildiğine dair süreçlerin (Sipariş hazırlama, telefonda destek, kargolama v.b.) anlatılacağı etkili bir mecradan mahrum kalıyorlar.

Marka bilinirliğini artırmada kurumsal blogların gücünden yararlanamıyorlar.

Blog üzerinde yarışmalar düzenleyip müşterilerin ilgisini çekebilecek aktiviteler düzenleyerek etkileşimli ve iletişimi yüksek bir işletme konumuna erişmekten uzak kalıyorlar.

Şikayet yönetiminde en etkili araçlardan biri olan kurumsal blogları daha iyi bir hizmet ve ürün deneyimi için kullanmaktan mahrum kalıyorlar.

Hedef kitlenin üretilen ürün ya da verilen hizmet ile ilgili yorumlarda bulunacağı en önemli mecra olan kurumsal bloga sahip olmadıklarından dolayı sonraki çalışmalar için referans olabilecek, müşteri memnuniyetini ölçümleyecek mecraların getirilerini hesaplayamıyorlar.

Bunlar gibi daha birçok fayda sağlayıcı unsura kurumsal blogları olmadığı için sahip olamıyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.