Kurumsal blog online görünürlük açısından önemli

Markalar, rekabetin kıyasıya yaşandığı online ortamda online görünürlüğü artırarak müşterilerinin ve potansiyel hedef kitlenin gözünde daha iyi bir konuma ulaşmayı amaçlıyor.

Birçok rakibin bulunduğu online pazarda kendine kalıcı bir yer edinmek isteyen markalar blog oluşturmayı ve oluşturulan blogu düzenli güncellemeyi ihmal etmemeli.

Kurumsal blog oluşturmak

Blog, markaların online mecralardaki pazarlama faaliyetlerinde kilit noktada yer alıyor. Kurumsal blog oluşturmak ve düzenli olarak faydalı içerik üretmek, müşteriler ve potansiyel hedef kitle için büyük önem taşıyor. Kullanıcıları çekecek nitelikte üretilen içerikler ile başarılı bir içerik pazarlama çalışması yapmak mümkün. Markalar, kurumsal blogları sayesinde uzmanlıklarını ortaya koyarak faaliyet gösterdikleri sektörde rakiplerinden öne çıkabilir.

Hedef kitleye yönelik daha fazla içerik sağlandıkça, online görünürlük de daha fazla artacak. Kurumsal siteye bir blog eklemek ve onu değerli bilgilerle sürekli güncel tutmak, kurumsal web sitesinin arama sonuçlarında daha sık yer almasını sağlayacak.

Kurumsal bloglara eklenen her özgün içerik, belirli bir anahtar kelime grubundan oluştuğundan dolayı markanın online ortamdaki dijital ayak izleri daha çok artacak. Markalar, sık paylaşım yapılan bir kurumsal blog ile müşteri kitlesini daha kolay genişletebilecek.

Kurumsal sitenizi ziyaret edenleri ikna etmek ve müşteri olarak kazanmanın yolu değerli içerikten geçiyor. Bu içeriği yazarken bazı kurallara dikkat etmek daha iyi neticeler alınmasını sağlayacak.

1- Web içeriği yazarken, basit kelimeler, kısa cümleler kullanılmalı.

2- Basit terimleri kullanılmalı. İnsanların bilmediği terimlerin kullanılması anlam karmaşasına yol açtığı gibi içeriğe olan ilgiyi de azaltacak. Durum böyle olunca da ziyaretçi ikinci defa o siteye gelmeyecek.

3- İçerik yazarken hem doğal hemde profesyonel olabilmek önem taşıyor. Resmi ifadeler ile yazılan içerikleri kim okumak ister ki? Ziyaretçiler samimi, eğlenceli ve faydalı içerikleri bulmak istiyor.

4- Her ne kadar kurumsal blog olsa da yazıların ziyaretçiler ile  konuşuyormuş gibi yazılmasında fayda var. Uzun uzun yazmaya gerek yok.

5- Kurumsal bloga gelen ziyaretçiler hedef odaklı olduğu için onlara alakasız bilgiler sunmamak önem taşıyor. Mümkün olduğunca somut bilgiler vererek, bilgi alışverişini hızlandırmak gelecekteki müşteri-marka deneyimi açısından önemli.

Sizin hala bir kurumsal blogunuz yoksa ya da mevcut blogunuz için içerik sıkıntısı çekiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Markanıza özel içerik çözümleri ile online görünürlüğünüzü artırmaya katkı sağlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.