İnternette yer almayan firmalar neler kaçırıyor?

Kurumsal web siteleri ve e-ticaret sitelerinin arama motorunda üst sıralarda görüntülenmesi için blog oluşturmak ve düzenli olarak içerik üretmek büyük önem taşıyor. İnternet kullanıcıları anahtar kelimeler ile sorgulama yaptığından dolayı SEO uyumlu blog yazılarının yer aldığı sitelerin görüntülenmesi ve arama trafiğine takılması daha kolay oluyor.

Günümüzde birçok işletmenin bırakın blogu kurumsal web sitesi de yok. Kurumsal web sitesine sahip olup da sitelerini kaderine terketmiş birçok kuruluş var. Birçok web sitesi ya sorunlu görüntüleniyor ya da hiç görüntülenmiyor. Bu noktada düzenli ve kolay erişilebilir web sitesi olan firmaların rakiplerine oranla bir adım daha önde olduğunu söylemek yanlış olmaz.

İçerik üretecek vakti olmayan KOBİ’ler ve büyük firmaların içerik ajansları ile çalışarak içerik ihtiyacını karşılaması doğru bir adım olacak. Bu noktada faaliyet gösterilen sektöre yönelik içerik stratejileri geliştirmek önem taşıyor. Düzenli içerik üretimi markaların kullanıcıların gözünde daha iyi bir noktada olduğunu akıldan çıkarmamak gerekiyor.

Henüz internette yer almayan ya da internetin ticari faaliyetlerdeki gücünün farkına varamayan işletmeler neler kaçırıyor? Bir örnek verelim:

Örneğin; Mobilya üretimi yapan bir işletme olduğunuzu düşünelim. Online mecrada hiç yoksunuz. Web siteniz yok, sosyal medya hesaplarınız yok. Müşterilerin size en kolay ulaşabileceği iletişim kanallarında yoksunuz. Hal böyle olunca sesinizi duyarmak, daha fazla müşteriye ulaşmak, kazanç artırmak zorlaşıyor.

*Halbuki bir kurumsal web siteniz olsaydı bu sitede ürünlerinizi profesyonel bir şekilde sergileyebilirdiniz.

*Ürünleriniz hakkında müşterileri bilgilendirebilirdiniz.

*Müşterilerin sizin hakkınızda detaylı bilgiler edinmesini, üretim aşamaları hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirdiniz.

*Kurumsal web sitenizin içinde oluşturacağız blog ile mobilya sektörüne ait gelişmeleri, öngörülerinizi, mobilya bakımı, mobilya temizliği vb. mobilya tüketicilerinin ihtiyacı olacak bilgileri sunabilirdiniz.

*Ürettiğiniz bu içerikleri sosyal medyada mobilya ile ilgilenen hedef kitleye kolayca ulaştırabillirdiniz.

*Tüketicilerin size kolayca ulaşmasını sağlayabilirdiniz.

*Web siteniz üzerinden online destek sunabilir, online sipariş alabilir ve fiyat teklifleri sunabilirdiniz.

*Web siteniz mobil cihazlarda uyumlu ise mobil trafikte alabilirdiniz.

*Arama motorunda mobilya ile ilgili aramalarda daha üst sıralarda görüntülenerek online bilinirliğinizi artırabilirdiniz.

*Hizmet verdiğiniz lokasyon dışından da iş teklifleri alabilirdiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.