Instagram PR çalışması nasıl yapılır?

Instagram PR çalışması nasıl yapılır? sorusunun cevabı Instagram’da ürün satışı yapan ya da kişisel markasını oluşturmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri oluyor.

Instagram’da sayfa oluşturmak ve gönderi paylaşmak tek başına yeterli değil. Bu kapsamda Instagram hesabının profesyonel bir şekilde yapılandırılması gerekiyor. Biyografi kısmı, web sitesi linki, Instagram açıklama yazıları ve doğru etiketlerin kullanılması önemli hususlar.

Tüm bunların yanısra Instagram hesabının daha fazla kişinin dikkatini çekmesi için Instagram dışındaki alanlarda da görünür olması gerekiyor. İşte bu noktada devreye online pr çalışması giriyor. Online pr çalışması kapsamında online basın bülteni dağıtımı ile Instagram hesabının online haber sitelerinde haber olarak yer alması önemli faydalar sağlıyor.

Online haber siteleri sosyal medya haberlerine son zamanlarda daha fazla yer verdiği için haber değeri taşıyacak bir basın bülteni ile çok sayıda haber sitesinde yer bulmak mümkün oluyor. Özellikle Instagram satış sayfası olanlar, Instagram butik sahibi olanlar, Instagram’dan danışmanlık verenler online basın bülteni dağıtımı ile daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabiliyor.

Geçtiğimiz aylarda bir online haber sitesinde keçeden ürünler yapan iki girişimci ile ilgili bir habere denk gelmiştim. Türkiye’de Instagram üzerinden tasarımlarının satışını yapıyorlardı. Ankara Antlaşması ile İngiltere’de de şirket kurmuşlar. Hatta TV programına da katılmışlar. Onlarla aynı türden ürünler yapan başka satış sayfaları da mevcuttu ancak o kadar ön planda değildiler. İşte burada PR’ın gücü devreye giriyor. Potansiyel tüketiciler medyada yer almış, haberi çıkmış markalara, girişimlere, ürün ve hizmetlere daha fazla güveniyor.

Online PR ekonomik ve etkili çözümler sunduğu için marka, ürün ve hizmetlerinizin daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasında etkili bir rol oynar.

Şunu unutmayın!

Instagram PR çalışması olarak iki yönlü bir kullanıma sahip. İlki markanızı Instagram üzerinden pazarlamak (Çekiliş, Instagram reklamları, Influencer ile çalışmak, kampanya ve indirim duyuruları vb.) diğeri ise Instagram’daki markanızı (Butik – satış sayfası, kişisel hesap, danışmanlık sayfası vb.) online PR ile (haber sitelerinde haber olarak yer almak, TV programlarına konuk olmak, yazılı basında yer almak vb.) daha fazla potansiyel kişiyle buluşturmak.

Instagram PR çalışması konusunda talepleriniz için engin@gursenmedya.com / 0553 349 75 15 (WhatsApp&GSM) üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.