İçerik pazarlama ihtiyaç değil, zorunluluk olacak

İçerik pazarlama, markalar/şirketler için son yıllarda daha çok önemli olmaya başladı. İçeriğin internetin temelini oluşturması onu kral yapan en büyük etken. İçeriksiz bir internet düşünebiliyor musunuz?

Her gün milyonlarca insanın önemli ölçüde vakit geçirdiği internet ortamında doyurucu, fayda sağlayıcı, keyifle okunabilecek içeriklere duyulan önem daha da artıyor. Bu ihtiyacın farklına varan ve faaliyet gösterdiği sektörde daha iyi bir konuma ulaşmayı hedefleyen şirketler artık içeriğe ciddi anlamda yatırım yapıyor.

Doğru içeriklerin doğru hedef kitle ile buluşması gerek prestij kazanmak gerekse de satışları artırmak açısından büyük önem taşıyor. Kaliteli içerik üreten markalardan doğru mesajı, bilgileri alan tüketiciler içerikleri paylaşıyor, markayı takibe alıyor ve kısa zamanda sadık bir müşteri olarak başka müşterileri de markaya kazandırabiliyor.

Daha önce hiçbir içerik pazarlama faaliyetinde bulunmamış markalar/şirketler “Bizim içerik pazarlama faaliyetlerine ihtiyacımız yok” dememeli.

Neden mi?

Tüketiciler artık herhangi bir ürün ya da hizmet satın almadan internetten araştırma yapıyor.

Online alışveriş yapan tüketicilerin oranı gün geçtikçe artıyor.

Satın alınması düşünülen ürün ya da hizmet ile ilgili internette yer alan bilgiler, yorumlar, incelemeler tüketicilerin o marka/şirket hakkındaki ilk izlenimleri ve satın alma kararları açısından büyük önem taşıyor.

Sattığı ürün ile ilgili doyurucu ve fayda sağlayıcı türden içeriklere yer veren marka/şirketler potansiyel tüketicinin gözünde bir adım daha önde.

Tüketicilerin merakını giderecek, sorunlarını çözebilecek, onlara yarar sağlayacak pratik önerilerin yer aldığı kurumsal web siteleri ve kurumsal bloglar ürün ya da hizmet ile ilgili en çok ziyaret edilen mecraların başında geliyor.

Ürettikleri nitelikli içerikleri tüketicilere onların ilgi alanları doğrultusunda fayda sağlayacak şekilde sunan şirketler, içerik pazarlama adına önemli bir yol kat etmiş oluyor.

İçerik pazarlamasının her geçen gün daha fazla önemsendiği günümüzde henüz içerik pazarlama kavramı ile tanışmamış olan işletmelerin gelecek için daha sağlıklı bir yol haritası çizmeleri açısından içerik pazarlamaya vakit kaybetmeden başlamaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.