İçerik pazarlama hala yeterince önemsenmiyor

İçerik pazarlama faaliyetlerinin başarılı olmasında özgün ve fayda sağlayıcı türden eskimeyen içerik üretimi son derece önemli. İçeriğe olan ihtiyacın her geçen gün arttığı günümüzde nitelikli ve istikrarlı bir şekilde içerik üreten markalar/şirketler rakiplerine oranla bir adım daha önde olacak.

İçerik üreterek hedef kitleye ve müşterilere ulaşmayı düşünen çok sayıda firma bulunmuyor. Birçok firmanın kurumsal blogu ya da güncel içeriklere sahip web sitesi yok. Web sitelerinin çoğu eksik ve profesyonellikten uzak içeriklere sahip. Amatörce yazılmış içerikler, hedef kitle ya da müşterilerin gözünde de değer görmüyor.

İçerik üretiminde uzman olan ajanslardan destek almak ve bir içerik planı oluşturarak içerikle pazarlama faaliyetlerine başlamak, markaların gelecek vizyonları açısından büyük önem taşıyor. İnternet ortamında istikrarı yakalayan markaların önü daha da açılmış oluyor.

İçerikle pazarlama profesyonel kişiler eşliğinde doğru yapılırsa tüm pazarlama stratejisinin merkezi olabilir. Etkili içerik pazarlama stratejileri ile SEO, PR, sosyal medya, satışa yönlendirme, müşteriyi elde tutma ve diğer tüm pazarlama faaliyetleri daha iyi yapılabilir.

Markalar geleneksel reklamlarla boğulmuş olan müşterilerle nasıl bağlantıda kalabilir? Elbette içerik pazarlama ile. Türkiye’de birçok şirket içerik pazarlama kavramına uzak. Çünkü bünyelerinde içerik üretimi yapacak, üretilen içerikleri müşteri kazanmak ve mevcut müşterileri sadık hale getirmek için kullanabilecek personelleri bulunmuyor.

Yani bünyelerinde işlerine etkisi olacak bir hikaye anlatacak deneyime sahip değiller. Dolayısıyla içerik ajansları daha çok uzun zaman içerikle pazarlama başarısı yakalamaları için şirketlere yardım edecekler.

Faaliyet gösterdiğiniz alana ya da ürün ve hizmetlerine yönelik hedef kitle için faydalı olabilecek içerik çözümleri için Gürşen Medya İçerik ajansı olarak size özel çözümler sunabiliriz.

Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.