Hakkımızda yazısı nasıl yazılır, nelere dikkat edilmeli?

Hakkımızda yazısı nasıl yazılır? sorusu hem firmaların hem de bireylerin cevabını en çok merak ettiği sorulardan biri.

Ürün ve hizmetlerin hedef kitleye doğru bir şekilde anlatılmasında ve tanıtılmasında hakkımızda yazısı büyük önem taşıyor. Web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların ilk göz attıkları kategorilerden biri de hakkımızda kısmı oluyor.

Bu alanda yer alacak yazının reklamdan ve şaşalı cümlelerden uzak olması, yapılan işi ve verilen hizmeleri yalın bir şekilde ifade etmesi, okuyanları sıkmayacak uzunlukta olması, çok uzun cümleler içermemesi, yabancı terimlerden uzak olması gerekiyor.

Genel bir hakkımızda yazısı olmadığı için bu yazıların her firma ve sektör için değişiklik gösterebileceğini unutmamak gerekiyor.

Günümüzde irili ufaklı birçok firmanın hakkımızda yazısı konusunda son güncellemeleri yapmadığı, bu yazının eksik bilgiler içerdiği bir gerçek.

Hakkımızda yazısı belli periyotlarda ürün ve hizmet değişikliği ve çeşitliliğine göre yeniden düzenlenmeli. Bazı firmaların hakkımızda yazısı sadece 1-2 cümle olabilirken bazılarının ise neredeyse birkaç sayfa uzunlukta olabiliyor. Bu noktada ortalama uzunlukta bir metin kullanılmalı.

Firma web sitesi, kişisel web site, e-ticaret web sitesi için hakkımızda yazısı ihtiyaçlarınız konusunda destek sunabilirim. Hakkımızda yazısı yazdırmak isterseniz bana engin@gursenmedya.com ya da 0553 349 75 15 (WhatsApp) üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda yazısının yanı sıra web sitesi içerikleri, blog içerikleri, firma tanıtımı yazısı ve sunum dosyası, basın bülteni yazımı ve dağıtımı gibi konularda da çözümler sunuyorum. İşbirliği için bana dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.