Haber editörü mü arıyorsunuz? Haber editörlüğü hizmeti

Haber editörü, son yıllarda hızla artan internet haber sitelerinin en çok aradığı personel arasında ilk sırada yer alıyor İnternet haberciliği alanında rekabetin artması, profesyonel habercilik deneyimi olan editörlerin az olması, sıfırdan özgün haber yazabilecek nitelikte editör eksikliği profesyonel haber editörü talebini artırıyor.

Uzun yıllar internet haberciliği yapmış biri olarak markalaşmak, gündem oluşturmak isteyen haber sitelerinin kaliteli haberler üretmek için deneyimli haber editörlerine ihtiyacının çok daha fazla olduğunu biliyorum. Günümüzde birçok haber sitesinde yer alan haberler ya üye ajanslardan ya basın bültenlerinden ya da başka sitelerden alıntı yapılarak kullanılıyor.

Oysa haber olarak değerlendirilebilecek her içeriğin yeniden hazırlanması, özgünleştirilmesi büyük önem taşıyor. Bu noktada donanımlı bir haber editörünün yeri geldiğinde bir cümleden bile haber çıkarabilmesi gerekiyor. Her gün haber merkezine ulaşan birçok içerik arasından filtreleyerek haber değeri olabilecekleri ayırlamak, bu içerikleri işlemek ve uygun kategorilerde kullanmak büyük önem taşıyor.

SEO haberciliği dediğimiz daha fazla trafik, daha fazla ziyaretçi ve okunma amaçlı haber yapısı gerçek haberciliğin önüne geçtiği için magazin odaklı sahte bir habercilik ortamı oluşmuş durumda.

Haber sitesi açmak ya da mevcut haber sitesini daha iyi bir konuma taşımak adına profesyonel bir ekip kurma niyetindeyseniz kaliteli habercilik kapsamında haber siteniz için haber üretimi, haber düzenlemeleri yapabilirim. Bu konudaki talepleriniz için engin@gursenmedya.com ya da 0553 349 75 15 (WhatsApp) üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Haber editörü olarak neler yapabilirim?

Dil bilgisi yazım kurallarına uygun haber üretimi

Sıfırdan haber kurgusu

Ajanstan gelen haber detaylarından yeni haber oluşturabilirim

Haberler ile ilgili araştırma yapıp “Öncesinde ne olmuştu?” haberleri üretimi

SEO uyumlu haber yazımı

Haber başlık, ara başlık ve diğer alanları düzenleme

Haber konusu belirleme

Haber planlaması

Kategori içerik planlaması

Editörler için ekip liderliği

Editörler için haber görev dağılımı

 

 

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.