Firma tanıtımı nasıl yapılır? Firma tanıtımı için neler yapılabilir?

Firma tanıtımı nasıl yapılır? Firma tanıtımı için neler yapılabilir? firmasını, işletmesini, markasını tanıtmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği soruların başında geliyor.

Ürün ve hizmetlere ulaşmak için interneti kullananların sayısının hızla artması ile birlikte birçok işletme işini internete taşımaya başladı. Bu noktada e-ticaret sitesi kurmak, kurumsal web sitesi açmak, kişisel web sitesi açmak en çok başvurulan yöntemler oldu.

Birçok işletme sahibi işini, firmasını internette potansiyel hedef kitleye nasıl tanıtacağını tam anlamıyla bilmiyor. Tanıtım faaliyetlerinin çok yüksek bütçeler gerektirdiğini düşünerek bu çalışmalardan vazgeçiyorlar. Oysa bütçe dostu çalışmalar ile firma tanıtımı yapmak ve etkili sonuçlar almak mümkün.

Firma tanıtımı konusunda firma tanıtımı yapmak istiyorum diyen işletme sahiplerine özel ve ekonomik çözümler sunuyorum. Peki, neler yapıyorum?

Öncelikle işletmeniz ile ilgili hedefleriniz konusunda sizden bilgi alıyorum. Neler yapmak istiyorsunuz? Hedef kitleniz kimlerden oluşuyor? Rakipleriniz kimler Hedefleriniz neler? Bu iş için ayırabileceğiniz bütçe nedir?

Bu sorular sonrası adımlarda mevcut bir web siteniz olup olmadığına bakıyorum. Eğer bir web siteniz var ise biçim ve içerik bakımından inceliyorum. Profesyonel ve kurumsal bir görünüme sahip web sitesi potansiyel hedef kitlenin dikkatini çekmede önemli bir husus. Müşterilerin size kolayca ulaşabileceği hedef anahtar kelime ya da kelimeleri belirliyorum, analiz ediyorum.

Kullanıcıların ilgisini çekecek, bilgi sahibi olacak içerikler çok büyük önem taşıyor. Bu aşamada web sitenizdeki içerikleri gözden geçiriyorum, düzenliyorum ya da yeniden yazıyorum. Web sitenizde bir blog kısmı oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Bu blog sayfasına belli periyotlarda kaliteli içerikler ekleyerek web sitenizin arama motorlarındaki sorgulamalarda daha kolay bir şekilde bulunmasına katkı sağlıyorum.

Bundan sonraki süreçte web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda görüntülenmesi adına ve daha fazla müşteri ile temas kurmanız noktasında arama motoru optimizasyonu çalışmalarını yürütüyorum. Bu çalışmalarda yine nitelikli içerik üretimi önemli rol oynuyor. Kaliteli web sitelerinde sizin web siteniz, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili tanıtım yazısı, bilgi içerikleri yayınlatıyorum. Bu içerikler sitenizin linkini ve sizin ile ilgili anahtar kelimeleri içeriyor. Belli periyotlarda tanıtım yazısı yayınlatarak web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda listelenmesine katkı sağlıyorum. Bu çalışmanın düzenli bir şekilde yapılması çok daha iyi konuma gelmeniz açısından önem taşıyor.

İşletmenizin Google Benim İşletmem hesabına kaydını gerçekleştiriyorum. Bu noktada işletmeniz ile ilgili en doğru bilgileri, görselleri ve içerikleri buraya ekliyorum. Bu çalışma yerel bazlı sorgulamalarda bölgenizde daha üst sıralarda listelenmenizi sağlıyor. Son yıllarda konum bazlı aramalar hızla yükselişte olduğu için local SEO, yerel SEO çalışmaları bölgenizdeki potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek, size daha kolay ulaşmalarını sağlamak için kilit rol oynuyor. Yerel arama sonuçlarında öne çıkmanıza destek olmak açısından yerel haber portallarında da haber çalışması yaparak bölgesel anlamda görünürlüğünüzü artırıyorum.

Firma tanıtım çalışmalarının en önemli ayaklarından biri olan sosyal medya konusunda da mevcut sosyal medya hesaplarınızı inceleyerek bir eylem planı oluşturuyorum. Bu aşamada Facebook ve Instagram’dan bölgenizdeki potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlayacak, lokasyon odaklı reklam çalışmalarını da bütçeniz doğrultusunda optimize ediyorum. Gönderi paylaşım zamanlaması, paylaşılacak gönderi türleri, sosyal medya hesaplarındaki bilgilerin düzenlenmesi gibi çalışmaları da ihtiyaç dahilinde yürütüyorum.

Son aşamada da işletmenizin, markanızın medyada görünürlüğünü artırmak adına basın bülteni dağıtımı çalışmaları yürütüyorum. Basın bülteni yazımı, basın bülteni gönderimi ve basın bülteni yayınlama gibi çalışmalar ile online itibarınızı artırmaya odaklanıyorum.

Yapılacak tüm bu çalışmaları ayrıntılı bir şekilde raporluyorum ve süreçten baştan sonra bilgi sahibi olmanızı sağlıyorum.

İşbirliği için bana engin@gursenmedya.com / 0553 349 75 15 (WhatsApp/GSM) üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.