E-ticaret siteleri neden blog oluşturmalı?

E-ticaret sitelerinde, sosyal medya kanallarında veya e-postalarda paylaşılan kaliteli ve etkileşimi yüksek içerikler, kullanıcıların internet sitesini tekrar tekrar ziyaret etmesi açısından büyük önem taşıyor.

Bir markanın paylaştığı içerikten memnun kalan tüketiciler, tekrardan o markanın sitesine giriş yapacak ve belki de bu sefer o markanın ürününü satın almayı tercih edecek. Bu nedenle, özellikle e-ticaret sitelerinin blog oluşturması büyük önem taşıyor. Oluşturulan bloglar, e-ticaret sitesine trafik çekmek için önemli bir araç olacak. BloglarınI sürekli güncelleyen, yeni içerikler paylaşan markalar rakiplerine göre bir adım önde olacak.

Her gün milyonlarca internet kullanıcısı arama motorlarında bilgi alma amacıyla çeşitli aramalar gerçekleştiriyor. Bu nedenle; e-ticaret siteleri müşterilerinin ilgi alanlarını ve en çok hangi konuda bilgiye ihtiyacı olduklarını bilip, kendi bloglarında buna göre içerikler üretmeleri gerekiyor.

Arama motorlarında ilgili anahtar kelimeleri giren kullanıcılar doğrudan e-ticaret sitesinin bloguna gider ve eğer içerikten memnun kalırsa, o markanın/ firmanın sadık bir müşterisi haline gelebilir.

Bu yüzden e-ticaret sitelerinin blog oluşturmayı ciddi anlamda önemsemesi gerekiyor. Blog, satışları artırmak ve sadık müşteri kitlesi oluşturmak için kilit noktada yer alıyor.

Bloglarında düzenli olarak faydalı içerikler üreten e-ticaret platformları arama motorlarında daha görünür olacak. Bu da SEO açısından son derece önemli bir adım.

Kurumsal blog açmayı düşünen ya da mevcut blogu için düzenli olarak içerik üretemeyen tüm markalara/e-ticaret sitelerine faydalı, özgün ve değerli içerikler hazırlıyorum. Size özel çözümler sunabilirim.

Ayrıntılı bilgi için bana engin@gursenmedya.com / 0553 349 75 15 (WhatsApp/GSM) ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.