Dijital PR nedir?

Dijital PR; bir markayı, bir şirketi, bir projeyi veya bir online varlığı yönetmek ve iyileştirmek için haber siteleri, sosyal medya, arama motoru, blog, forum gibi internet araçlarının halkla ilişkiler amaçlı kullanılması olarak tanımlanabilir.

İnternette son yıllarda hızla artan içerik miktarına paralel olarak potansiyel müşteriler ve hedef kitlenizin araştırmalarını Google gibi arama motorlarında yapması küçük büyük tüm şirketler için online görünürlüğü olmazsa olmaz kılıyor. Bu da online PR çalışması yapmayı zorunlu kılıyor.

Dijital PR çalışması neleri kapsar?

Dijital PR marka tanımlama, konumlandırma ve projelendirme aşamaları, basın bülteni dağıtımı, arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya etkileşimi ve online bülten takibi gibi çalışmalardan oluşuyor.

Dijital PR çalışması kapsamında markalara ve kişilere basın bülteni yazımı, basın bülteni dağıtımı, basın bülteni gönderimi, basın bülteni yayınlama, backlink çalışması, tanıtım yazısı yayınlama gibi çözümler sunuyorum.

Yeni kurulan işletmeler, girişimler, kişisel markasını oluşturmak isteyenler için dijital PR çalışması son derece önemlidir. Düşük bütçeler ile online görünürlük ve marka bilinirliğini sürdürülebilir şekilde artırmak mümkün.

Dijital PR çalışmaları konusunda destek almak ve işbirliği için bana engin@gursenmedya.com ya da 0553 349 75 15 (WhatsApp&GSM) üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.