Blog yazarak kurumsal web sitenizin trafiğini artırın

Kurumsal web sitelerinin, e-ticaret girişimlerinin, KOBİ’lerin en önemli sorunlarından biri de hedef kitlelerinin ilgisini çekerek, yeni müşteriler kazanma noktasındaki yetersizlikler olarak göze çarpıyor.

Günümüzde web sitelerine organik ziyaretçi çekmede bir köprü vazifesi gören bloglar hala birçok şirketin çekim alanına girmiş değil. Kurumsal bloga sahip olan ve düzenli olarak içerik üreterek hedef kitle ile bir bağ kurmayı amaçlayan çok fazla markanın/şirketin olduğunu söyleyemeyiz.

Blog yazmanın sağladığı faydaların farkına varamayan işletmeler hala geleneksel yöntemler ile pazarlama çalışmaları yapmaya çalışıyor. İnternet ve mobil cihaz kullanımının hızla yaygınlaştığı bu zamanlarda içerik ile pazarlama, en önemli pazarlama ayağı olmaya başladı. İnternet ortamında varlık gösteremeyen şirketler, interneti etkin bir şekilde kullanan rakiplerine oranla geride kalmaya devam edecek.

Birçok ticari faaliyetin internet üzerinden yapıldığı şu zamanda bunun farkında olan markalar kurumsal web siteleri için trafik artırma noktasında birçok yol deniyor. Bunlardan biri de blog yazarak organik bir trafiği kurumsal web sitesine yönlendirmek.

Pazarlama faaliyetleri için çok yüksek bütçeleri olmayan işletmeler için en güçlü pazarlama stratejilerinizden biri blog yazmak. Düzenli olarak hedef kitleye yönelik içeriklerin sunulduğu bloglar ile kurumsal web sitelerinin arama motorunda daha iyi bir konuma gelmesi sağlanabileccği gibi online görünürlük de artmış olacak.

Blog yazmaya başladıktan sonra ikinci adım ise, yazılanların sosyal medya üzerinden belli periyotlarda paylaşılması olmalı. İyi bir sosyal medya stratejisi ile blog yazıları daha fazla kişi tarafından okunabilir, web sitesi trafiği daha hızlı bir şekilde artırılabilir. Çünkü trafiğin büyük çoğunluğu sosyal medya kanalları aracılığıyla geliyor. Organik büyümenin yanında sosyal medya da önemli katkı sağlayacak.

Kurumsal web siteleri için trafiği artırmanın tek yolu tabi ki blog yazmak değil ancak hedef kitle ile  ilgili doğru trafiği çekmenin en etkili ve maliyetsiz yollarından biri de bu. Doğru trafikle sitenize 300-500 kişi gelmesi, yanlış trafikle 5000-10000 kişi gelmesinden çok daha önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.