Basın bülteni örneği, basın bülteni örnekleri

Bası bülteni hazırlarken haber değeri taşıyacak nitelikte optimize etmek büyük önem taşıyor. Haber değeri taşıyan, nitelikli basın bültenleri hazırlıyorum.

Emlak konulu örnek basın bülteni örneği;

 

Başlık: “Ucuz konut projelerine ihtiyaç var”

Spot:  Konut piyasasının kalbinin attığı İstanbul’da sıfır daire fiyatları cep yakıyor, ev sahibi olmak isteyen dar gelirli kara kara düşünüyor.

Spot 2: İstanbul’da satılık konut fiyatlarının yüksek olması alt gelir grubundaki kişilerin ev sahibi olma hayallerini ertelemelerine neden oluyor.

Gövde metin: İnşaat sektörünün en çok proje ürettiği il olan İstanbul’un birçok noktasında markalı konut projeleri peş peşe yükselse de son yıllarda artan konut fiyatları, ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini ertelemesine neden oluyor. Asgari ücret düzeyinde milyonlarca çalışanın bulunduğu mega kentte, barınma ihtiyacının ekonomik bir şekilde karşılanması için ucuz konut projelerinin hayata geçmesi kaçınılmaz görünüyor.

Ucuz konut projeleri ile vatandaşların kolay bir şekilde ev sahibi olabilmesinin mümkün olacağını belirten Balkan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Balkan, “Nüfusun hızla arttığı İstanbul’da barınma ihtiyacı gelecekte en önemli sorunlardan biri olacak. Konut fiyatlarındaki yükseliş, dar gelirli insanların ev sahibi olmasını engelliyor. İnşaat sektörünün kar oranını biraz daha aşağı çekerek markalı konut projelerinin yanı sıra ucuz konut projelerine yönelmesi gerek. Yüz binlerce liraya satılan konutları asgari ücret düzeyinde çalışan vatandaşların satın alması çok zor. Kira öder gibi ev sahibi olmak hayalini gerçekleştirmek için sektör olarak elimizi taşın altına koymalıyız.” ifadelerini kullandı.

Ara başlık: “Önceliğimiz ucuz ve nitelikli konutlar üretmek”

2016 yılı hedeflerinin arasında ucuz konut projelerini hayata geçirmek olduğunu söyleyen Ayhan Balkan, proje bölgesi olarak Esenyurt ve Çatalca ilçelerini seçtiklerini ve çalışmaların başladığını duyurdu.

Proje  hakkında bilgi veren Balkan, “Esenyurt ve Çatalca’da 50 dönümlük arazi üzerinde inşasına başlayacağımız 1000 konutluk proje ile dar gelirli vatandaşlarımızı ucuz ve nitelikli konut sahibi yapacağız. Projede tüm sosyal donatılar mevcut olacak. 60-80 metrekare büyüklüğünde olacak dairelerin fiyatları 100 ile 150 bin TL arasında değişecek ve şirket bünyesinde %0 faiz ile 60 ay vade yapacağız. Ayrıca emeklilere, engellilere, şehit aileleri, harp ve vazife malülleri ile dul ve yetimlere %15 indirim uygulayacağız. Talep fazla olursa kura ile satış yoluna gidebiliriz.” şeklinde konuştu.

NOT: Bültende ismi geçen marka ve kişi örnektir.

BASIN BÜLTENİ YAZDIRIN

Her sektöre yönelik haber değeri olan yüksek kalite basın bülteni hazırlama ve basın bülteni dağıtımı hizmeti sunuyorum. Basın bülteni ihtiyaçlarınız ve fiyat teklifi almak için bana engin@gursenmedya.com ya da WhatsApp / GSM 0553 349 75 15 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yapacağım.

 

 

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.