Basın bülteni dağıtımı yapmanız için geçerli sebepler

Basın bülteni dağıtımı neden yapılmalı? Basın bülteni dağıtımı, irili ufaklı birçok markanın üzerinde önemle durduğu konulardan biri. Düzenli yapıldığında ve doğru hedef kitle ile buluştuğunda markalara ve kişilere önemli faydalar sağlıyor.

Neden basın bülteni dağıtımı yapılmalı?

Basın bülteni dağıtımı yaparak markanızı hedef kitlenizin ve potansiyel yatırımcalarınıza daha görünür hale getirebilir, ürün, hizmet ve haberlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Müşterileriniz ile marka, ürün ve hizmetleriniz arasında bir güven oluşturabilirsiniz.

Potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Yeni müşteriler internette ürün ya da hizmetlerinizi arıyor olabilir.

Marka bilinirliği oluşturmanız mümkün. Online medyada görünür olan markalar tüketicilerin gözünde bir adım önde.

Marka imajını oluşturmak kolay. Markanız ile ilgili arama motoru sorgulamalarında hakkınızda olumlu haberlerin olması size artı değer katar.

Markanız hakkındaki gelişmelerden kamuoyunu bilgilendirerek işinizi ciddiye aldığınızı hedef kitlenize gösterebilirsiniz.

Potansiyel yatırımcılara görünür olmak mümkün. Basın bülteniniz ile muhatap olan potansiyel yatırımcılar sizinle işbirliği yapmak isteyebilir.

Sektörel otorite olabilirsiniz. Düzenli olarak basın bülteni gönderimi yapan markalar ve kişiler kendi alanlarında daima söz sahibi oluyor. Siz de otorite olabilirsiniz.

En ekonomik yoldan tanıtım yapmak hayal değil. Binlerce liralık reklam bütçesi yerine minimum rakamlar ile yüksek etki mümkün. Hem de haberiniz arama motorunda daima kullanıcıların karşısına çıkabilir.

SEO ve diğer dijital pazarlama çalışmaları için basın bülteni faydalı bir araç.

Basın bülteni dağıtımı konusundaki talepleriniz ve size özel çalışma planı için bana engin@gursenmedya.com ya da 0553 349 75 15 (WhatsApp) üzerinden ulaşabilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş yapıyorum.

 

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.