Basın bülteni dağıtımı nasıl yapılır?

Basın bülteni dağıtımı, online görünürlüğü ve marka bilinirliğini artırmaya yönelik en ekonomik ve etkili PR çalışmalarından biridir. Bunun farkında olan irili ufaklı birçok marka, firma ve şirketten yayınlara ve gazetecilere onlarca basın bülteni gidiyor.

Marka, ürün ve hizmetlerin medyada yer alması önemlidir. Her şeyden önce daha fazla potansiyel müşterinin ve yatırımcının dikkatini çekebilirsiniz. Mesela marka bilinirliği fazla olan işletmeler tüketicilerin gözünde daha iyi bir konumda yer alıyor.

Haber değeri taşıyan basın bülteni yazımı ve basın bülteni servisi ile medyada yer alabilirsiniz. Başka bir deyişle rakiplerinize oranla daha iyi bir konumda olabilirsiniz. Basın bülteni ile medyada yer alan markalar aynı zamanda daha fazla satış yapar.

Basın bülteni gönderimi ile medyada yer almak reklama göre hem daha düşük maliyetlidir hem de getirisi daha yüksektir. Binlerce liralık reklamlardan alınamayan etki basın bülteni dağıtımı ile almak kolaydır.

Basın bülteni dağıtımı nasıl yapılır?

Bülten dağıtımı ile ilgili talebinizi bana ulaştırdıktan sonra çalışmalara hemen başlıyorum. Vereceğiniz bilgiler ve benim araştırmalarım doğrultusunda hazırladığım bir basın bülteni hazırlıyorum.

Bu bülteni dağıtım öncesinde onayınıza sunuyorum. Revize edilmesi gereken noktalar var ise vakit kaybetmeden düzenleyerek tekrar onayınıza sunuyorum. Onay vermeniz sonrası bülteni içeriğine en uygun basın listelerine görseller ile birlikte gönderiyorum. Bu işlemi medya veritabanı platformu aracılığıyla yapıyorum.

Gönderim sonrası bülten ile alakalı bir ön raporu iletiyorum. Kaç editöre gönderildiği, kaçının bülten içeren e-postayı açtığına dair bilgiler yer alıyor.

Bültenin medya yansıma sonuçlarını içeren raporu ise ortalama 1 hafta içinde size mail yoluyla iletiyorum. Basın bülteni gönderimi süreci böylece tamamlanmış oluyor.

Basın bülteni gönderimi tek seferlik bir çalışma olmadığı için bunun belli periyotlarda yapılmasını öneriyorum. Böylece daha etkili geri dönüşler almak mümkün oluyor.

Bülten dağıtımı için benimle www.gursenmedya.com‘daki iletişim kanalları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Basın bülteni çalışması yanı sıra profesyonel içerik yazımı, SEO ve Instagram’da satış yapmak konularında da destek oluyorum. Böylece online görünürlüğünüzü ve satışlarınızı artırmak için maksimum fayda sağlıyorum.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.