Advertorial reklam hem ekonomik hem etkili

 Advertorial reklam (tanıtım yazısı), internet, gazete ve dergilerde yer alan, haber niteliğindeki reklamlar olarak tanımlanabilir. Son yıllarda sıkça kullanılan reklam türlerinden biri olan advertorial reklamlar diğer reklam türlerine göre daha ekonomik ve etkili olduğundan dolayı sıklıkla tercih ediliyor.Advertorial reklamlarda metin daha çok öne çıkıyor. Yazılan metin, makale veya haber formatı kullanılarak hazırlanıyor ve daha etkili oluyor. Haberde veya makalede markanın kurumsal imajı, şirket departmanları, firma çalışanlarının uzmanlıkları ve çalışmaları , ürün ve hizmet özellikleri gibi bilgiler detaylarıyla anlatılıyor. İnternet haber sitelerinde yer alan advertorial reklamlarda reklama konu olan şirketin kurumsal web sayfasına, e-ticaret sitesine link ile yönlendirme de yapılabiliyor.

Advertorial ilanlar, reklamdan çok bir haber veya makale formatında olduğu için çoğu kişi, bunun bir reklam olduğunu anlayamıyor. Bu tip reklamların bir köşesine veya altına, sadece “advertorial reklam” ya da “bu bir ilandır” yazıyor.

Advertorial reklam (tanıtım yazısı) hazırlama, yayınlatma ile ilgili ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İletişime geçin!
1
Nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, online danışmanlık ve işbirliği talepleriniz için benimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.